لوگو سایت ایران مدرک

خرید مدرک فنی و حرفه ای تمامی رشته ها

خرید مدرک فنی و حرفه ای تمامی رشته ها

آنچه می خوانید

اشتراک گذاری

مدارک فنی حرفه ای

انواع مدارک فنی حرفه ای برای کاربرد های متفاوت صادر می شود و افراد زیادی به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این مدارک می باشند.
در گذشته مردم بر این باور بودند که تنها راه رسیدن به موفقیت و ورود به بازار کار فنی، ورود به دانشگاه است، در صورتیکه امروزه برای کسانی که شرایط ادامه تحصیل ندارند روشی به وجود آمده است که می توانند با کسب مهارت و یادگیری کار، مدرک تخصصی حوزه مورد علاقه خود را دریافت کنند و با استفاده از آن وارد حوزه کاری شوند.
یکی از این راه ها گذراندن دوره های فنی حرفه ای و کسب انواع مدرک سازمان فنی و حرفه ای است. مدارک مراکز فنی حرفه ای به دلیل توجه ویژه ای که به مهارت محوری و کسب نمره توسط دانشجو دارند، اعتبار بسیار بالایی دارند.
انواع مدارک فنی حرفه ای دارای مزایا و امتیازات داخلی و بین المللی می باشند که به ترقی افراد در مسیر شغلی پیش رویشان کمک زیادی می کند.

آشنایی با انواع مدارک فنی و حرفه ای

نحوه اخذ انواع مدارک فنی حرفه ای متفاوت می باشد و در برخی موارد می بایست تا متقاضیان حداقل نمره تعیین شده در آزمون فنی را کسب نمایند تا موفق به دریافت مدرک شوند.
سپری کردن دوره های عملی در رشته های مختلف و اخذ مدرک فنی و حرفه ای بین شاغلین یا افرادی که قصد اشتغال دارند بسیار محبوب است.
مدرک فنی و حرفه ای به دلیل برخورداری از کد ملی آموزش شغل به رسمیت شناخته شده است. مدارک فنی حرفه ای به سه دسته مدارک گذر مهارتی، مدارک رسمی و مدارک مورد تایید تقسیم بندی می شوند.

مدرک رسمی فنی و حرفه ای

مدارک فنی و حرفه ای دارای کد بین المللی در سازمان جهانی کار (ILO) هستند. به همین دلیل این مدارک در ۱۸۶ کشور دنیا معتبر می باشند. بنابراین افرادی که قصد مهاجرت داشته باشند، اخذ مدرک فنی و حرفه ای کمک بزرگی برای اشتغال آن ها می کند.
خوشبختانه از سال ۱۳۹۲ مدارک سازمان فنی و حرفه ای به صورت الکترونیکی به داوطلبان اعطا می شود. در صورتی که در امتحان موفق به کسب نمره قبولی شوید موفق به اخذ مدرک فنی و حرفه ای می شوید.

مدرک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای

این مدرک توسط مراکز آموزش آزاد برای داوطلبان صادر می شود.طبق تفاهم نامه بین آموزشگاه های آزاد با سازمان فنی و حرفه ای مدارک صادر شده توسط این مراکز مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای می باشد.
نکته قابل توجه در این مدرک این است که:
مدرک مورد تایید توسط سازمان فنی و حرفه ای صادر نمی شود، بنابراین برخلاف مدارک صادر شده توسط فنی و حرفه ای که امکان دریافت وام برای راه اندازی کسب و کار وجود دارد در این مدرک چنین قابلیتی وجود ندارد.
همچنین این مدارک قابل ترجمه نبوده و فاقد اعتبار بین المللی می باشند. صدور این مدارک به دلیل نبود امتحان و اعطای آن توسط آموزش آزاد دو الی سه هفته طول می کشد.

مدرک گذر مهارتی سازمان فنی و حرفه ای

این مدرک نیز از اعتبار مدارک فنی حرفه ای رسمی برخوردار نیستند و ویژگی هایی مانند مدرک مورد تایید سازمان فنی حرفه ای دارند. این مدرک برای دوره های چند ساعته که توسط آموزشگاه های آزاد برگزار می شود اعطا می شود.
کاربرد آن برای نشان دادن حضور شما در سمینار و یا همایش ها می باشد. اعطای این مدرک هزینه کمی دارند و آموزشگاه های آزاد حق دریافت مبلغ اضافه از داوطلبان برای صدور مدرک را ندارد.

ارزش مدرک فنی حرفه ای کشور

با توجه به موارد فوق دریافتیم که تنها راه موفقیت تحصیل و کسب مدارک دانشگاهی نمی باشد و افراد می توانند با ارتقای مهارت های خود با توجه به اعتیار مدارک فنی و حرفه ای اقدام به راه اندازی کسب و کار مورد نظر خود کنند.
در نتیجه دارا بودن مدارک فنی و حرفه ای مزایای مختلفی دارد به شرح زیر می باشد:
• امکان دریافت مدارک بدون کارت پایان خدمت سربازی برای آقایان
• امکان اشتغال در سایر کشور ها
• امکان ترجمه مدارک و اعتبار بین المللی آن ها
پذیرش به عنوان نیروی کار در شرکت های دولتی و خصوصی
• امکان دریافت وام خوداشتغالی
• اخذ دیپلم از آموزش و پرورش
• مدرک معادل مدارک دانشگاهی
• جهت دریافت پروانه کسب در مشاغل مرتبط
• امکان تدریس در اموزشگاه ها
• دریافت کارت مربیگری با گواهینامه اخذ شده

ارزش مدرک بین المللی فنی و حرفه ای برای سایر کشور ها

مدرک ارائه شده به دلیل تاییدیه توسط سازمان جهانی کار مدرک بین المللی فنی حرفه ای نیز شناخته می شود. افراد در صورتی که موفق به اخذ انواع مدارک فنی و حرفه ای شوند، امکان اشتغال در تمامی کشور های مورد تایید عضو سازمان جهانی کار(ILO) را پیدا می کنند.
لازم به ذکر است:
تمامی کشور های توسعه یافته عضو سازمان جهانی کار می باشند. گواهینامه فنی و حرفه در بیش از ۷۰ کشور معتبر می باشد.

عضویت در کانال تلگرام
آخرین آپدیت ها را در تلگرام از دست ندهید.