بزرگترین مرکز صدور مدرک تحصیلی معتبر

خرید مدرک کاردانی🔥آتش نشانی و خدمات ایمنی با گرایش نجات

خرید مدرک کاردانی🔥آتش نشانی و خدمات ایمنی با گرایش نجات

فهرست مطالب

دوره کاردانی پودمانی علمی کاربردی رشته آتش نشانی و خدمات ایمنی با گرایش نجات

مقدمه

بروز و ورود تکنولوژی و تسریع در استفاده از فناوری جدید در بخشهای مختلف صنعتی و خدماتی در شهرهای بزرگ بویژه در کلان شهر تهران خطرات احتمالی را برای شهروندان بهمراه دارد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی که وظیفه اصلی ایمنی نجات جان ومال شهروندان و همچنین کاهش میزان خسارات را در مقابله با حریق بر عهده دارد، نیازمند نیروهای کارآمد علمی است که براساس استانداردهای جهانی و متناسب با فناوری روز قادر به انجام وظایف محوله باشند.

لذا شیوه های تجربی آموزشهای فنی و غیر رسمی نمی تواند در تربیت نیروهای کارآمد علمی و همچنین حفظ و نگهداشت آنان موثر افتد. بدیهی است ایجاد نظام آموزش عالی علمی کاربردی به روش پودمانی موثرترین راه برای ارتقا دانش علمی و فنی کارکنان در مراتب شغلی مورد نظر خواهد بود.

تعریف و هدف

هدف اصلی از دوره کاردانی پودمانی علمی کاربردی در گرایش نجات ، ارتقا دانش و مهارت نیروهای شاغل آتش نشان در حین خدمت متناسب به مراتب شغلى خاص آتش نشانان میباشد. علاوه بر آن اهداف فرعی زیر قابل توجه می باشد : ا متناسب ساختن دانش علمی و مهارتهای شغلی آتش نشانان ایجاد انگیزه برای کسب مهارتهای علمی و تخصصی جدید.

ضرورت و اهمیت

ضرورت به روز بودن و علمی شدن نیروهای عملیاتی آتش نشانی و ایجاد زمینه های لازم برای حفظ و نگهداشت آنان و بهره مندی از منابع علمی و بین المللی در برنامه ها و کارگاههای آموزش حین خدمت ایجاب می کند دوره کاردانی رشته آتش نشانی و خدمات ایمنی با گرایش نجات به روش پودمانی علمی کاربردی مورد توجه و عمل قرار گیرد تا از این طریق نیروهای آتش نشان در مراتب شغلی سازمانی آتش نشانان تا سطح کاردانی آمادگی لازم را پیدا کنند.

نقش و توانایی

  1. آشنایی با انواع حوادث و سوانح و روشهای امداد
  2. توانایی های لازم در عملیات نجات و امداد حوادث و سوانح مختلف
  3. کاربرد و استفاده تجهیزات سبک و سنگین در عملیات نجات
  4. توانایی در کنترل و ارزیابی سوانح و تهیه گزارش کار

مشاغل قابل احراز

  • نجاتگر آتش نشان در سطوح مختلف شغلی موجود
  • کاردان فنی نجاتگر آتش نشان در سطوح مختلف شغلی موجود کاردان) یکی از سطوح شغلی آتش نشانان
  • است
  • کمک فرمانده تیم های عملیاتی نجات و امداد

طول دوره و شکل نظام

کاردانی پودمانی طول دوره کاردانی براساس آموزش پودمانی حداقل ۳ سال و حداکثر ۱۰ سال است بگونه ای که هر واحد نظری معادل ۱۶ ساعت هر واحد آزمایشگاهی ۳۲ ساعت هر واحد کارگاهی معادل ۲۸ ساعت و کارآموزی معادل ۱۲۰ساعت است.

دروس آزمایشگاهی و کارگاهی که بصورت یک واحدی (مستقل) ارائه میگردد میتواند به ترتیب ۴۸ و ۶۴ ساعت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *