بزرگترین مرکز صدور مدرک تحصیلی معتبر

خرید مدرک کاردانی آشپزی 🍔 با استعلام و ریزنمرات

خرید مدرک کاردانی آشپزی 🍔 با استعلام و ریزنمرات

فهرست مطالب

کاردانی ناپیوسته علمی – کاربردی آشپزی به روش پودمانی

مقدمه

ساختار زیربنایی در امر جذب توریست خارجی و حفظ گردشگران داخلی به عنوان یک رکن جهانگردی مدنظر است و در این میان نقش مراکز تولید غذا در این ساختار حائز اهمیت و اعتبار بسیاری است که نه تنها در زیرساخت ها بلکه در فرهنگ ملی این کشور نیز مطرح شده است. لذا با علم به اینکه میتوانیم غذا را برای ترسیم تصویر فرهنگ ملی ایران به جهانیان بشناسانیم به آموزش دانشگاهی آن جهت شناخت تولید و ارائه شیوههای حفظ کیفیت آن می اندیشیم.

تعریف و هدف

پودمان آشپزی در مقطع کاردانی ناپیوسته به هدف جذب دانش آموختگان در مراکز تولید غذا به خصوص تأسیسات اقامتی پذیرایی طراحی و تدوین گردیده است و زمینه اجرایی این رشته در کشور نیز فراهم است و می تواند خلاءهای ناشی از کمبود تخصص در امر خدمات رسانی غذا و نوشابه در هتلهای بزرگ کشور رستورانها و طبخ کنندگان غذا در مجتمعهای اداری کیترینگ هواپیمایی سالنهای عروسی و اجرای مراسم سازمانها و بیمارستان ها را تا حد زیادی پوشش دهد.

ضرورت و اهمیت

نظر به توسعه علمی و فنی در زمینه علم تغذیه و حرفه، آشپزی ضروری است شاغلین این حرفه علاوه بر کسب مهارتهای علمی – کاربردی امکان آشنایی کامل با انواع مواد اولیه چگونگی طبخ غذاهای مختلف ایرانی و سایر ملل را داشته باشند و با به کارگیری منابع علمی و امکانات و تجهیزات به روز فضای مناسبی برای ایجاد توسعه در صنعت توریسم به وجود آید.

نقش و توانایی دانش آموختگان به ترتیب اولویت مهارت ها و توانمندی :

  1. آشنایی با اصول تغذیه و شیوههای رعایت بهداشت در محیط کار
  2. آشنایی با شیوههای طبخ انواع غذاهای ایرانی و فرنگی
  3. آشنایی با نحوه گردش کار در آشپزخانه
  4. آشنایی با نحوه طراحی منو و قیمت گذاری غذاها

مشاغل قابل احراز

  • اشپز

ضوابط و شرایط پذیرش دانشجو

  • داشتن دیپلم متوسطه
  • پذیرش در مصاحبه

طول دوره و شکل نظام

مطابق با نظام آموزشهای علمی – کاربردی طول دوره کارشناسی ناپیوسته ۲ تا ۳ سال است که دروس عملی و نظری آن به صورت واحد ارایه میگردد به طوری که هر واحد نظری معادل ۱۶ ساعت درسی و هر واحد آزمایشگاهی و یا کارگاهی معادل ۳۲ ساعت درسی و هر واحد کارآموزی معادل ۱۲۰ ساعت در طول نیمسال تحصیلی می باشد. طول هر پودمان ۸ هفته و یا ۱۶ هفته میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *