بزرگترین مرکز صدور مدرک تحصیلی معتبر

خرید مدرک کاردانی رشته ناوبری

خرید و فروش مدرک کاردانی رشته ناوبری

فهرست مطالب

فروش مدرک کاردانی رشته ناوبری

اخذ مدرک تحصیلی غیرحضوری در رشته کاردانی ناوبری از سایت ایران مدرک بسیار آسان است. شما می توانید مدرک تحصیلی کاردانی ناوبری را به صورت فوری و به همراه ریزنمرات از دانشگاه های سراسر کشور دریافت نمایید. برای خرید مدرک تحصیلی کاردانی رشته ناوبری می توانید با مشاوران حرفه ای سایت ایران مدرک در ارتباط باشید.

درباره رشته کاردانی ناوبری

این برنامه در چهارچوب آموزشهای کاردانی پیوسته (تکنسین) در بخش صنعت گروه تکنولوژی شورای عالی برنامه ریزی و بر مبنای آموزشهای علمی کاربردی طراحی و تدوین شده است.

تکنسین عبارت از توصیف سطح شغلی مشخصی است که بین مشاغل سطوح کارگری و مشاغل سطوح مهندسی قرار دارد و سطح درک قدرت و استدلال ، اطلاعات دانش و میزان و مهارت مشخصی را بیان می کند. بنا به وظایف مرتبط با مشاغل سطوح تکنسین از دیدگاه آموزشی به دو گروه تکنسین فنی ‘ Technical • حرفه ای Vocational ‘ تقسیم میشوند.

سمت گیری تکنسین فنی در راستای تفکر فنی و جهت گیری شغلی آن احراز طبیقی از مشاغل است. در عمل از تکنسین فنی بیشتر توانائی نظری و تفکر طراحی مورد انتظار است. سمت گیری تکنسین حرفه ای در راستای مهارت و حرفه است و عمدتاً صلاحیتهای لازم را برای احراز شغلی معین و
مشخص کسب میکند. در عمل از تکنسین حرفه ای بیشتر توانائیهای مهارتی و عملی مورد انتظار است.

علت تشکیل رشته ناوبری

هدف این برنامه تربیت تکنسین ناوبری با جهت گیری فنی است و لذا در طراحی برنامه علاوه بر مهارت های فنی تفکر طراحی نیز مورد توجه بوده است و برنامه در قالب تکنسین فنی و با لحاظ کردن سهم دروس در نظر گرفته شده در آموزشهای علمی – کاربردی وزارت فرهنگ و آموزش عالی تهیه شده است. هدف برنامه تربیت تکنسین فنی ناوبری است به نحوی که با نحوه زندگی در دریا و اصول ایمنی در واحدهای شناور آشنا شود و کلیه مقررات داخلی و بین المللی هنگام دریانوردی و توقف در گذرگاهها ، بنادر داخلی و کشورهای خارج را رعایت کند و روی انواع کشتیها انجام وظیفه کند. شایان توجه است که این تکنسینها تا اخذ مدرک شایستگی ( COMPETENCY تحت نظر افسران مسئول بالاتر انجام وظیفه خواهند کرد.

نقش و توانانی فارغ التحصیلان

از فارغ التحصیل گرایش ناوبری انتظار میرود که :

 1. ناوبری با روش ساحلی تخمینی و الکتریکی را انجام دهد.
 2.  رادار و سایر وسایل الکترونیکی کمک ناوبری را مورد استفاده قرار دهد.
 3. عملیات مربوط به مانور شناورها ( پهلو گرفتن از اسکله بویه و سایر شناورها را انجام دهد دستگاهها و تجهیزات ناوبری عمق یابها سمت بابها سكستانت، قطب نماهای مغناطیسی و الکتریکی ) را مورد استفاده قرار دهد.
 4. وسایل هواشناسی را مورد استفاده قرار دهد.
 5. محاسبات مربوط به جزر و مد و طلوع و غروب خورشید را انجام دهد.
 6. عملیات تخلیه و بارگیری با روشهای مختلف را انجام دهد
 7. عمليات تجسس و نجات غریق در دریا را انجام دهد.
 8. مخابرات بین المللی را با بهره گیری از وسائل مخابراتی ) چراغ پرچم پرچم دستی، رادیو تلفنی و کتاب کد بین المللی ) انجام دهد .
 9. عملیات صیادی و تعمیر و نگهداری ادوات صید را انجام دهد.
 10. عمل آوری و نگهداری محصولات دریائی (پس از سید ) را انجام دهد.
 11.  مهارت در شنا کردن و استفاده از قایق های نجات را به منظور زنده ماندن در دریا بدست آورد
 12. توانائی در انجام وظیفه در روی عرشه و بکارگیری وسائل و تجهیزات لازم را بدست آورد.
 13. با استفاده از وسایل رنگ آمیزی از بدنه کشتی در مقابل زنگ زدگی مراقبت کند
 14. توانائی بکارگیری و نگهداری طنابهای سیمی علفی و نایلونی را بدست آورد.
 15. نکات ایمنی کشتی ها در رابطه با آتش سوزی و کنترل صدمات را رعایت کند. گره های دریایی را انجام دهد.
 16. نکات ایمنی کشتیها در رابطه با آتش سوزی و کنترل صدمات را رعایت کند .
 17. کمکهای اولیه پزشکی در دریا را انجام دهد.

مشاغل فارغ التحصيلان ناوبری

 • کمک افسر ناوبری روی واحدهای شناور در آبهای محدود و منطقه ای
 • مسئول کارهای عرشه بهنگام دریانوردی و در ساحل
 • مسئول عملیات تخلیه و بارگیری در کشتی
 • مسئول مخابرات بصری و رادیو تلفنی کشتی
 • کمک مسئول صیاد کشتی در روی کشتی های باطول ۱۳ متر الی ۲۲ متر
 • مسئول عمل آوری محصولات دریانی
 • مسئول بخش ایمنی کشتی در رابطه با آتش سوزی کنترل صدمات و کمک های اولیه

ضوابط و شرایط ورودیها

 1. دارا بودن گواهینامه پایان دوره راهنمایی تحصیلی
 2. دارا بودن سلامت کامل جسمی از نظر بینائی، گویایی و شنوائی

طول دوره و شکل نظام

حداقل طول دوره این مجموعه ۵ سال است و برنامههای درسی آن در ده نیمسال برنامه ریزی می شود برنامه های درسی این دوره به صورت پیوسته برنامه ریزی شده است. این برنامه ها بگونه ای تنظیم گردیده است که بعضی از دانش آموزان در پایان سه سال تحصیلی و با گذراندن ۹۶ واحد درسی در صورت تمایل میتوانند به اخذ دیپلم در رشته مربوطه نائل شوند.

دانش آموزان با گذراندن واحدها تا ۱۷۰ واحد به اخذ درجه کاردانی گرایش مربوطه نائل می شوند. ارزش هر واحد درسی و طول نیمسال در دوره سه ساله و دوره دو ساله به شرح زیر است :
الف – دوره سه ساله هر واحد درسی نظری ۲ ساعت در هفته و هر واحد درسی عملی ) آزمایشگاهی – کارگاهی – عملیات میدانی) ۱/۵ تا ۳ برابر ساعت واحد نظری در طول یک نیمسال تحصیلی است، طول هر نیمسال ۱۵ هفته کامل است.

ب – دوره دو ساله هر واحد نظری ۱ ساعت در هفته و هر واحد درسی آزمایشگاهی ۲ تا ۳ برابر ساعت واحد نظری و هر واحد درسی کارگاهی ۳ تا ۴ برابر ساعت واحد نظری در طول یک نیمسال تحصیلی است، طول هر نیمسال ۱۷ هفته کامل است.

جمع بندی

در این مطلب بطور خلاصه با رشته ناوبری آشنا شدیم. دریافتیم که برای اخذ مدرک تحصیلی کاردانی ناوبری آن هم بدون حضور در کلاس و کاملا غیر حضوری یا به اصطلاح امروزی (خرید مدرک پولی ناوبری فوری) می توانید همین الان با مشاوران سایت در ارتباط باشید. تمامی روند مشاوره با ما بصورت رایگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *