بزرگترین مرکز صدور مدرک تحصیلی معتبر

خرید مدرک کاردانی امور باغی و زراعی – تکنولوژی تولیدات زراعی

خرید و فروش مدرک کاردانی امور باغی و زراعی - تکنولوژی تولیدات زراعی

فهرست مطالب

فروش مدرک کاردانی امور باغی و زراعی – تکنولوژی تولیدات زراعی

اخذ مدرک تحصیلی غیرحضوری در رشته کاردانی امور باغی و زراعی گرایش تکنولوژی تولیدات زراعی از سایت ایران مدرک بسیار آسان است. شما می توانید مدرک تحصیلی کاردانی تکنولوژی تولیدات زراعی را به صورت فوری و به همراه ریزنمرات از دانشگاه های سراسر کشور دریافت نمایید. برای خرید مدرک تحصیلی کاردانی رشته امور باغی و زراعی می توانید با مشاوران حرفه ای سایت ایران مدرک در ارتباط باشید.

مقدمه رشته تکنولوژی تولیدات زراعی

کشاورزی محور استقلال و توسعه بشمار میرود. با توجه به افزایش روز افزون جمعیت، تامین مواد غذایی مورد نیاز در درجه اول اهمیت قرار دارد. افزایش تولید در بخش کشاورزی به دو طریق میسر می شود، یکی افزایش سطح زیر کشت است که امکان آن بسیار محدود میباشد و دیگری افزایش عملکرد در واحد سطح است که باید با بکارگیری تمام توانائیهای علمی و فنی در این قسمت سرمایه گذاری نمود.

بنابر این شرایط فوق ایجاب مینماید که با تربیت نیروی انسانی ماهر هم از منابع محدود موجود بهره برداری بهینه و اصولی داشته باشیم و هم به ایجاد اشتغال در جامعه کمک کرده باشیم تا برای رسیدن به خودکفایی در بخش کشاورزی گامهای مهمی برداشته شود. برای دستیابی به اهداف فوق لازم است از روشهای پیشرفته تولید و بکارگیری مطلوب ابزار کار وارائه تکنولوژی جدید در تولید بطور مؤثری بهره گیری نمود دستیابی به مراتب فوق ممکن نیست، مگر آنکه نیروهای مهر و کارآمد برای اهداف فوق تربیت گردند.

تعریف و هدف رشته تکنولوژی تولیدات زراعی

هدف از برگزاری دوره ی کاردانی امور زراعی و باغی با گرایش تکنولوژی تولیدات زراعی که برنامه ی آن در ادامه برنامه سه ساله فنی و حرفه ای در رشته امور زراعی و باغی تدوین شده است تربیت کاردان تکنولوژی تولیدات زراعی میباشد و امروزه با توجه به رشد جمعیت و نیاز مبرم به تولیدات کشاورزی این رشته از ارزش و اعتبار ویژه ای برخوردار گردیده و فارغ التحصیلان این رشته می توانند با استفاده از دانش و بکارگیری ذوق و استعداد خود در پیشرفت صنعت کشاورزی اهتمام ورزند.
کاربرد بهینه نهاده های زراعی ایجاد توانائی در کاشت داشت و برداشت محصولات زراعی افزایش تولید محصولات زراعی در واحد سطح بکارگیری تکنولوژی جدید در تولید محصولات زراعی اصلاح خاک مزارع و افزایش سطح زیر کشت جلوگیری از فرسایش خاک و افزایش حاصل خیزی آن نگهداری مناسب محصولات زراعی از اهداف این دوره میباشد.

ضرورت و اهمیت رشته تکنولوژی تولیدات زراعی

تربیت و تامین نیروی فنی مورد نیاز بخش زراعت به منظور افزایش توانائیهای مهارتی و فراهم نمودن امکانات کسب دانش در زمینه های مختلف علوم زراعی به ویژه محصولات استراتژیک هر منطقه شناسایی توانائیهای بالقوه مناطق مختلف بر حسب مقتضیات و شرایط آب و هوایی و  استفاده بهینه از آنها بهره گیری از دستاوردهای پیشرفته علمی و تکنولوژیکی در زمینه زراعی و متناسب نمودن شرایط کار و تحصیل در علوم زراعی ضروری به نظر می رسد.

نقش و توانائی رشته تکنولوژی تولیدات زراعی

 • توانایی آماده سازی زمین کاشت و داشت و برداشت برخی از محصولات زراعی و سرویس، نگهداری و کاربرد ماشین های زراعی
 • توانایی شناخت عوامل مؤثر در تولید محصولات زراعی و پیشگیری و کنترل عوامل زیان آور در کشاورزی با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی
 • توانایی ایجاد ارتباط با کارشناسان و مراکز ذیربط برای تهیه و کاربرد بهینه نهادها و توانایی
 • بازاریابی و فروش محصولات
 • توانایی سازماندهی کنترل و سرپرستی حوزه عملیاتی و توانایی جذب عتبار و افزایش درآمد توانایی تشخیص مسایل مشکلات و نیازهای حوزه عملیاتی

مشاغل قابل احراز رشته تکنولوژی تولیدات زراعی

 1. تولید کننده گیاهان صنعتی
 2. تولید کننده غلات و حبوبات
 3. تولید کننده گیاهان دارویی
 4. تولید کننده گیاهان مرتعی
 5. تولید کننده گیاهان علوفه ای
 6. سرپرست مزارع گیاهان زراعی

ضوابط و شرایط پذیرش دانشجو تکنولوژی تولیدات زراعی

 • فارغ التحصیلان دوره سه ساله فنی و حرفه ای در رشته امور زراعی و باغی و یا دوره چهار ساله کشاورزی عمومی نظام قدیم

تبصره: دیپلمه های مرتبط از شاخه کاردانش مشروط به گذراندن دروس جبرانی 

 • قبولی در آزمون سراسری
 • دارا بودن توانایی جسمانی لازم و شرایط عمومی

طول دوره و شکل نظام رشته تکنولوژی تولیدات زراعی

مطابق با نظام آموزشهای علمی – کاربردی طول دوره کاردانی ۲ تا ۳ سال است که دروس عملی و نظری آن به صورت واحد ارائه میگردد. به طوری که هر واحد نظری معادل ۱۶ ساعت درسی و هر واحد آزمایشگاهی معادل ۳۲ ساعت درسی. هر واحد کارگاهی معادل ۲۸ ساعت و هر واحد کارآموزی معادل ۱۲۰ ساعت در طول نیمسال تحصیلی می باشد.

آزمایشگاه ها و کارگاههای یک واحد را میتوان به ترتیب ۲۸ و ۶۲ ساعت در نظر گرفت. طول هر ترم ۱۶ هفته معادل یک نیمسال تحصیلی می باشد.

تعداد کل واحدهای درسی رشته تکنولوژی تولیدات زراعی

 • دروس عمومی ۱۱ واحد
 • دروس پایه ۱۱ واحد
 • دروس اصلی ۱۹ واحد
 • دروس تخصصی ۲۴ واحد
 • دروس انتخابی 4 واحد
 • جمع ۶۹ واحد
جمع بندی

در این مطلب بطور خلاصه با رشته امور باغی و زراعی – تکنولوژی تولیدات زراعی آشنا شدیم. دریافتیم که برای اخذ مدرک تحصیلی کاردانی امور باغی و زراعی – تکنولوژی تولیدات زراعی آن هم بدون حضور در کلاس و کاملا غیر حضوری یا به اصطلاح امروزی (خرید مدرک پولی فوری) می توانید همین الان با مشاوران سایت در ارتباط باشید. تمامی روند مشاوره با ما بصورت رایگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *